Podróże online: Turystyka rekreacje i wypoczynek

Kazimierz Dolny

Na Puławach w województwie lubelskim rozciąga się piękny Kazimierz Dolny, jest to bardzo urokliwe i ciekawe miasteczko położone nad Wisłą, w dawnych czasach, Kazimierz Dolny przyłączony był do Małopolski. Miasto to należy, także do bardzo popularnego trójkąta turystycznego, Puławy- Kazimierz Dolny- Nałęczów. W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą każdego roku odbywają się festiwale kapel i śpiewaków ludowych. Jest to cykliczna impreza, mająca na celu promocję okolicznej kultury i folkloru. Pierwszy festiwal odbywał się w 1966 roku, oprócz występów znanych i lubianych kapel, na festynie pojawiają się także kramy i jarmarki, które ukazują kulturę okolic Kazimierza Dolnego.

Turystyka w mieście z roku na rok rozwija się dla turystów, w Kazimierzu można nie tylko odpoczywać i zwiedzać zabytki architektoniczne, ale także spędzić czas na świeżym powietrzu. Jedna z wytyczonych ścieżek miejskich jest szlak dydaktyczny Norowy Dół, jest to szlak prowadzący przez miasto, na trasie podziwiać można ciekawe zabytki Kazimierza Dolnego.

Innymi ciekawymi miejscami przyrodniczymi w mieście są:

  • Skały kredowe
  • Lessy
  • Wąwozy wraz z osuwiskami
  • Muzeum przyrodnicze wraz z spichlerzami miejskimi
  • Ruiny nasz i zamku w okolicznych lasach

Ale to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowane są dla turystów, jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić będąc w Kazimierzu Dolnym. Jest to przede wszystkim Kościół Farny świętych Jana Chrzciciela i Bartłomieja, który powstał na przełomie XVI wieku. Innym ciekawym zabytkiem są ruiny XV wiecznego zamku w Kazimierzu dolnym oraz wieża obronna powstała na przełomie XIII wieku.